-->

ITP's graduating students will be presenting a wide variety of highly creative and interactive projects that they have constructed over the course of their final project seminars.

Class Schedule

Time May 5 May 6 May 7 May 8 May 9
12pm-4pm Kathy Wilson Heather Greer Sharleen Smith Nancy Hechinger Jonah Brucker-Cohen
5pm-9pm Jake Barton Sergio Canetti Gideon D'Arcangelo Despina Papadopoulos Marina Zurkow

Daily Schedule

Time May 5 May 6 May 7 May 8 May 9
12:00 Younghyun Chung Ai-Chen Lin Vibha Bamba Benjamin Leduc-Mills Eugene Ahn
12:20 Aislinn Dewey Charles Miller Jaymes Dec Lucas Longo Frederick Benenson
12:40 Michael Dory Eric Chiu Liz Gallo Keith Conway Eric Beug
1:00 Shin-Yi Huang Kuo-Kang Tseng Evrim Sahin Chris Jennings Gian Villamil
1:20 Cho Rong Hwang Piama Habibullah Ellie Tam Pravin Sathe Dean Gransar
1:40 Amanda OBrien breakbreakbreakbreak
2:00 breakJames Daher Amber Reed Caleb Clark Emery Martin
2:20 Neilson Abeel Matthew Fargo Blanka Lenart Felipe Ribeiro Rory Nugent
2:40 Scott Corrigan Anjali Patel Tom Jenkins Armin Cooper YouJeong Paik
3:00 Jong-Hwan Baek Riddhima Shelat Maria Mavrakis Benedetta Piantella Simeonidis Catherine Tai
3:20 Tamara Olson Robert Clark Meredith Silverman Raphael Zollinger Yasmin Elayat
3:40 Dave Gordon Hatti Lim breakLesley Flanigan break
4:00 breakbreakbreakbreakbreak
5:00 Ilan Schifter Mehmet Ascioglu Vaibhav Bhawsar Shlomit Lehavi Patricia Bandeira de Mello
5:20 Stefanie Wuschitz Huey-Tang Tsai Sonia Nelson James Kolstad Yan Yan Cao
5:40 Kunal Gupta Benjamin Chao Raymond Frohlich Maria Mendez Nancy Garcia
6:00 Younji Choi Yun-Tzu Lee Soyoung Park Andrew Doro Nick Hasty
6:20 Joshua Fleig Jeff Sable Arly Ross Kyveli Vezani Young Cho
6:40 Timothy McNerney, II breakbreakShinyoung Park Susan Buck
7:00 Allistar Peters Tonio Jung Hye Ki Min breakbreak
7:20 breakChul Song Rucyl Mills Ruth Sergel Scott Varland
7:40 Jennifer Refat Tim Stutts Katerina Melen Lisa Lurie Adam Simon
8:00 Jeremy Rotsztain Robert Moon Sarah Grant Leah Gilliam Daniel Soltis
8:20 Ana Gutierrez Corrine Brown Rui Pereira Christian Bovine James McMahon VIII
8:40 Daniel Liss Greg Stringer Lucia-Jeesun Lee Adam Parrish
9:00 Michael Chladil